Spaní ve škole

Naše třída  6.A spala ve škole z 15. na 16. listopad, ze čtvrtka na pátek. Po příchodu a uložení věcí jsme procvičovali na interaktivní tabuli dopravní výchovu. Trénovali jsme zodpovědně, protože jsme v testování dopadli velice dobře. Pak následovala příprava a konzumace večeře. Pizzu jsme si připravovali sami, ve skupinkách. Suroviny na večeři jsme si sami vybrali a nakoupili. Pizza se všem moc povedla a chutnala výtečně! Po úklidu kuchyňky jsme zjistili, že nám někdo sebral všechny věci – spacáky, karimatky, batohy, učení, zkrátka všechno. Po chvilku zmatku a křiku jsme uslyšeli zvonek z vyšších pater. Zprvu jsme nevěděli, co to je za zvuk. Nakonec jsme vyběhli do druhého patra, odkud nesl zvuk zvonu. Na patře nás překvapil námořník John, který nám řekl, že naše věci jsou ukryty v místnostech a pokud splníme podmínky bojové hry, tak dostaneme svoje věci zpět.  Pomocí „barevného“ klíče jsme se rozdělili do skupin a začala cesta za věcmi i za pokladem.
Po dvouhodinovém plnění úkolů, přemýšlení, spolupráce, kompromisů, skládání, stříhání, vyhledávání, luštění šifer, občas i dohadování jsme dostali po splnění hesla klíče od tříd a vyzvedli si svoje věci i poklad, pro který jsme si dopluli jako posádka lodi „Křupavý krab“. V bojové hře jsme byli každý sám za sebe, ale také za skupinu a nakonec za celou
třídu – posádku. Po hygieně jsme zalehli do spacáků a dívali se na film, při kterém jsme postupně usínali.
Ráno jsme posnídali buchty, v osm hodin začalo vyučování. Pátek byl docela náročný, protože na nás byla znát únava z předešlého náročného dne.

tn_obrazek_19178.jpg

tn_obrazek_19177.jpg